W bezskutecznym oczekiwaniu na grupę…

Ławki, stoły i siedziska w pogotowiu, przewodnicy zarezerwowani, drewno na ognisko przygotowane, tylko zamawiającego brak... Taki niestety obrazek miał miejsce na Starym Mieście w minioną sobotę, 22 kwietnia. Rzadko się nam zdarzają tego typu przypadki, jednakże nie chcemy wzruszyć ramionami i przejść nad tym do porządku dziennego. Tym bardziej, że organizatorem było jedno z kostrzyńskich stowarzyszeń.

Rozumiemy doskonale, iż czasami zdarzają się nieprzewidziane okoliczności, że odwoływane są imprezy i wyjazdy, ale przyzwoitość nakazuje, żeby poinformować tego, który czeka i który podjął kroki, aby wizytę dograć i zaplanować. Muzeum Twierdzy Kostrzyn dysponuje ograniczonym personelem, w trakcie sezonu zapewniamy obsługę turystyczną w Bastionie Filip i Bramie Berlińskiej oraz praktycznie codziennie obsługujemy polsko- i obcojęzyczne grupy turystyczne. Dodatkowo tego dnia (22.04.) nasi pracownicy obsługiwali stoisko na targach w Gorzowie, organizowali wycieczkę po kostrzyńskich fortach oraz prowadzili badania archeologiczne w Parku Miejskim. Zapewnienie obsady kadrowej na sobotnie popołudnie wymagało sporego wysiłku logistycznego (nas też obowiązuje Kodeks Pracy), a tymczasem organizator nie raczył nas poinformować, iż jego impreza nie dojdzie do skutku, bądź też ominie Stare Miasto – do tej pory nie wiemy, co się stało. Tym bardziej, że zrezygnowaliśmy z jakiejkolwiek odpłatności od uczestników. Goście są u nas mile widziani, dokładamy starań, aby czuli się u nas jak najlepiej, ale apelujemy o więcej odpowiedzialności i wzajemnego szacunku. Wystarczył jeden telefon…

Przy okazji informujemy, iż udostępniamy teren Starego Miasta na organizacje spotkań i imprez. Dysponujemy stołami i siedziskami na 80 miejsc, namiotem również na 80 miejsc, miejscem na ognisko z drewnem i szpikulcami na kiełbasę. W sprawie szczegółów prosimy kontaktować się z dyrekcją MTK.