Otwarcie sezonu 8 kwietnia!

Po kilku miesiącach przerwy rozpoczynamy kolejny sezon muzealno-turystyczny. Tym razem czynimy to o tydzień wcześniej, niż w latach ubiegłych i niż wynika to z ustaleń poczynionych podczas tworzenia ekspozycji 3 lata temu. Startujemy w najbliższą sobotę, 8 kwietnia!

W tym dniu oraz w niedzielę 9.04. będzie okazja zwiedzić naszą ekspozycję muzealną w Bastionie Filip w godzinach od 10:00 do 18:00. W dni powszednie (wtorek – piątek) Bastion Filip otwarty będzie od godz. 10:00 do 16:00. W poniedziałki pracuje tylko biuro. W sobotę uruchamiamy również punkt informacji turystycznej, sprzedaży publikacji i pamiątek w Bramie Berlińskiej. Brama będzie otwarta w te same dni i w tych samych godzinach, co Bastion Filip. W przypadku grup zorganizowanych możliwe są odstępstwa od tych zasad, wymaga to jednakże wcześniejszych uzgodnień. Planujemy utrzymać takie właśnie godziny otwarcia przez cały sezon (do października), ale w międzyczasie mogą nastąpić pewne zmiany wynikające z różnych przyczyn (pogoda, święta, imprezy itp.). Dlatego też zalecamy przed wyprawą na Stare Miasto upewnić się, co do dostępności poszczególnych obiektów. O wszelkich zmianach będziemy oczywiście w miarę możliwości z odpowiednim wyprzedzeniem informować. Już dzisiaj możemy przekazać, iż w okresie Wielkiejnocy (sb – pn) muzeum będzie nieczynne. Sam spacer po terenie Muzeum (Stare Miasto i twierdza z zewnątrz) będzie oczywiście możliwy.

Nie ulega zmianie cennik naszych usług i odpłatność za wstęp. W razie wątpliwości można uzyskać informację telefonicznie. Zapraszamy do Muzeum Twierdzy Kostrzyn!