Karl-Heinz Henschel dołączył do Przyjaciół MTK

Wśród byłych niemieckich mieszkańców Kostrzyna, którzy pojawili się na środowej uroczystości otwarcia wystawy "Memento Küstrin", znalazł się mieszkaniec Küstrin-Kietz Karl-Heinz Henschel. Został on uhonorowany przez dyrektora MTK Ryszarda Skałbę tytułem "Przyjaciela Muzeum Kostrzyn".

K.-H. Henschel jest rodowitym kostrzynianinem. Jego dom rodzinny na Pl. Grunwaldzkim (wówczas Hindenburgplatz) stoi do dziś. Po wojnie zamieszkał w Küstrin-Kietz. 16 kwietnia br. obchodził będzie 90 rocznicę urodzin i jak mówi "jest obecnie najdłużej mieszkającym w Kostrzynie człowiekiem na świecie". Jubilatowi z małym wyprzedzeniem gratulujemy i życzymy dużo zdrowia na następne lata!

Karl-Heinz Henschel - lat 90. Od bez mała 25 lat współpracuje z wieloma kostrzyńskimi organizacjami i firmami. Uczestniczył m. in. w lekcjach historii i języka niemieckiego w Zespole Szkół oraz w wielu niemieckich programach telewizyjnych i radiowych, podczas których promował Stare Miasto Kostrzyn. Na szczególne uznanie zasługuje jego wieloletnia współpraca najpierw z Urzędem Miasta, a obecnie z Muzeum Twierdzy Kostrzyn. Jego wiedza historyczna dotycząca naszego miasta jest nadal systematycznie nam przekazywana podczas częstych spotkań. W ostatnim czasie przekazał do dyspozycji MTK wiele materiałów dotyczących historii miasta.