Wycieczki muzealne w roku 2017

Organizowane od roku 2011 przez Muzeum Twierdzy Kostrzyn wycieczki mają charakter nie tylko wyłącznie historyczny, ale również krajoznawczy. Być może to właśnie sprawia, iż cieszą się sporą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta i nie tylko.

W ciągu 5 lat zorganizowaliśmy dotychczas 24 wycieczki, których tematyka w dużej części dotyczyła historii Kostrzyna, ale również wyjeżdżaliśmy poza teren miasta. Były to wycieczki piesze, rowerowe, „busowe”, autokarowe i kolejowe. Wzięło w nich udział kilkuset uczestników. Niektórzy z nich są stałymi bywalcami na naszych wyprawach. W roku bieżącym będziemy kontynuować ten cykl. Zaplanowaliśmy w okresie od kwietnia do października łącznie 5 wycieczek, głównie autokarowych, również poza Kostrzyn, a nawet zagranicę. Poniżej prezentujemy ich harmonogram (w nawiasach rodzaj wycieczki i osoba prowadząca, pilot-przewodnik). Mamy nadzieję, że zainteresowani historią znajdą coś dla siebie. O szczegółach poszczególnych wycieczek informować będziemy z odpowiednim wyprzedzeniem poprzez naszą stronę internetową. Zachęcamy do uczestnictwa we wspólnym zgłębianiu historii i poznawaniu ciekawych miejsc!

  • 30.04.2017 Nowa Ameryka – otwarcie sezonu turystycznego  (wycieczka autokarowa, Zbigniew Czarnuch)
  • 21.05.2017 Krosno Odrzańskie - rezydencja Katarzyny Brunszwickiej (wycieczka autokarowa, Julia Bork)
  • 10.06.2017 Küstrin-Neustadt / Kostrzyn-Nowe Miasto (wycieczka autokarowa, Klaus Thiel )
  • 03.09.2017 Miasta Nowej Marchii – Landsberg an der Warthe czyli Gorzów Wlkp. (wycieczka piesza, dojazd koleją, Robert Piotrowski)
  • 28.10.2017 Święto odłowu karpi w Peitz (wycieczka autokarowa, Julia Bork)

Zastrzegamy sobie prawo do zmian zarówno miejsc jak i dat wycieczek – nie wszystko zależy od nas.