Nowe wydawnictwo do nabycia w MTK

Muzeum Twierdzy Kostrzyn wzbogaciło się o nowe wydawnictwo związane z historią naszego miasta i regionu. Jest to „Słownik historyczny Nowej Marchii w średniowieczu” autorstwa prof. Edwarda Rymara. Jest to dwutomowa publikacja wydana przez Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne „Terra Incognita” z Chojny pod redakcją naukową Pawła Migdalskiego.  

Tom I (format A5) zawiera wprowadzenie do słownika, obszerny wykaz źródeł i bibliografię oraz krótką historię Nowej Marchii (w tym zdefiniowanie nazwy tego kraju i jego granic). Tom II (format A4) jest 244-stronicowym słownikiem, który w encyklopedyczny sposób przedstawia informacje dotyczące miejscowości i innych obiektów geograficznych (w tym już nie istniejących) na terytorium Nowej Marchii. Spory fragment dotyczy oczywiście Kostrzyna. Wydawnictwo to jest do nabycia w cenie 50 zł (za oba tomy) w MTK w godzinach otwarcia biura.

Przypominamy, iż w naszym Muzeum istnieje możliwość nabycia wielu innych pamiątek i wydawnictw książkowych, które znakomicie nadają się na prezent pod choinkę. Są to zarówno albumy fotograficzne, obszerne publikacje książkowe, jak i drobniejsze publikacje – wszystko w przystępnych cenach. Ich wykaz znaleźć można na naszej stronie internetowej. Jeśli ktoś ma problem z zakupem odpowiedniego prezentu, zapraszamy do nas, z pewnością coś odpowiedniego znajdziemy w naszej ofercie!