Zagroda Młyńska i nie tylko – wycieczka do gminy Bogdaniec

Kolejna wycieczka muzealna zaprowadzi nas tym razem do sąsiadów z powiatu gorzowskiego – do gminy Bogdaniec. Przez Bogdaniec, Jenin czy Łupowo przejeżdżamy często tranzytem do Gorzowa, jednakże rzadko kiedy jest okazja, aby się zatrzymać i obejrzeć interesujące miejsca w mijanych wioskach. A tych nie brakuje. Muzeum Twierdzy Kostrzyn oferuje wizytę w tych miejscach w towarzystwie lokalnych regionalistów i miłośników historii.

Wycieczka odbędzie się w sobotę, 28 września br. Nie chcemy zdradzać szczegółowego programu, ale na trasie zwiedzania znajdzie się ok. 15 punktów, z których część zobaczymy bezpośrednio, a część tylko w trakcie przejazdu bez wysiadania. Będzie to wycieczka objazdowa w stylu „city tour” czy z niemiecka „Rundfahrt”, którą rozpoczniemy w Bibliotece Gminnej w Bogdańcu pokazem filmu „Historia Ziemi Bogdanieckiej”. Na trasie przejazdu będzie kilka kościołów, kilka cmentarzy, kilka młynów, kilka kamieni milowych, pojawią się miejsca związane z kilkoma osobami (Erich Künkel, Ernst Henseler, von dem Bach-Zelewski). Chętni będą mogli wspiąć się na Wzgórze Umarłych. Wycieczkę zakończymy zwiedzaniem odrestaurowanej niedawno Zagrody Młyńskiej w Bogdańcu i ogniskiem z pieczeniem kiełbasy i degustacją chleba wypiekanego w miejscowej piekarni.

Wyjazd o godz. 11:00 z parkingu przy stadionie MOSiR, powrót ok. godz. 18:30. Prosimy o zadbanie o strój adekwatny do pogody i wygodne buty.

Nie przewidujemy tym razem przerwy obiadowej. Uwaga! Można zamówić na wynos w kultowym lokalu „Z drogi na pierogi” pierogi mrożone dowolnego rodzaju i w dowolnej ilości porcji (wybór wg załączonego menu), które odbierzemy przed opuszczeniem Bogdańca. Pierogi te uzyskują bardzo pozytywne opinie konsumentów.

Zgłoszenia przyjmujemy drogą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie 95 752 2360 z podaniem imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, nr PESEL (dane niezbędne dla wykupienia polisy ubezpieczeniowej) i nr telefonu oraz osobiście w siedzibie Muzeum przy ul. Granicznej 1 w godzinach urzędowania administracji. W przypadku zainteresowania zakupem pierogów mrożonych należy podać (wiążąco!) rodzaj i ilość. Wysokość partycypacji uczestnika w kosztach wycieczki: 20 zł (pierogi płatne osobno i indywidualnie). Pozostałe koszty pokrywa Muzeum. Ilość miejsc jest mocno ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do momentu zarezerwowania wszystkich 21 miejsc w busie. Decydować będzie kolejność zgłoszeń. Prosimy o przemyślane zapisy, aby nie blokować miejsca innym chętnym w przypadku późniejszej rezygnacji. Zapraszamy!