Miasta Nowej Marchii: Lipiany i Barlinek – wycieczka autokarowa

Po wakacyjnej przerwie zapraszamy miłośników krajoznawstwa i historii na kolejną wycieczkę organizowaną przez Muzeum Twierdzy Kostrzyn. Tym razem w ramach cyklu „Miasta Nowej Marchii” zwiedzimy Lipiany i Barlinek.

Obie miejscowości położone nieco na uboczu głównej trasy w kierunku Szczecina nie są zbyt często odwiedzane przez mieszkańców Kostrzyna. W niewielkich Lipianach obejrzymy stary układ urbanistyczny miasta z rynkiem, ratuszem, fontanną i kościołem. Z pewnością bardziej znany jest Barlinek choćby ze względu na produkowane tam panele podłogowe, jeziora i trasy nordic walking. Nasza grupa zorientowana jest jednak bardziej na historię, toteż obejrzymy Stare Miasto z murami miejskimi, kościół, cerkiew, rynek ze słynną fontanną gęsiarki, muzeum regionalne i popłyniemy w rejs statkiem po jeziorze. Dodatkowo zwiedzimy Muzeum Woldenberczyków w Dziedzicach, miejscowości położonej między oboma miastami na trasie naszej wycieczki.
Wycieczka będzie miała miejsce w niedzielę 8 września 2024 r.

Ramowy program wycieczki:
07:00 Zbiórka uczestników i wyjazd (parking MOSiR, prosimy o punktualność!)
08:30 Lipiany – zwiedzanie miasta
10:15 Dziedzice – Muzeum Woldenberczyków
11:45 Barlinek – zwiedzanie miasta
14:30 Młyn „Papiernia”
16:00 Rejs statkiem
18:00 Wyjazd
19:30 Powrót do Kostrzyna

Zgłoszenia przyjmujemy drogą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie 95 752 2360 z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia, adresu zamieszkania, nr PESEL (dane niezbędne dla wykupienia polisy ubezpieczeniowej) i nr telefonu oraz osobiście w siedzibie Muzeum przy ul. Granicznej 1 w godzinach urzędowania administracji. Wysokość partycypacji uczestnika w kosztach wycieczki: 40 zł. Pozostałe koszty pokrywa Muzeum. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 5 września br. Ilość miejsc ograniczona. Decydować będzie kolejność zgłoszeń. Prosimy o przemyślane zapisy, aby nie blokować miejsca innym chętnym w przypadku późniejszej rezygnacji.