Rajd Motoryzacyjny „Zachodnia Stówka”

Klub Pasjonatów Motoryzacji i Techniki Nagar Słubice zaprasza na Trzeci Zachodni Rajd Pojazdów Zabytkowych „Zachodnia Stówka” połączony z Piknikiem Motoryzacyjnym w Ośnie Lubuskim nad jeziorem Reczynek. Rajd będzie miał miejsce w dniach 23-24.08.2024.

Pierwszy dzień imprezy będzie miał charakter organizacyjno-integracyjny. Natomiast drugiego dnia (sobota) przed południem uczestnicy udadzą się w kierunku Kostrzyna. Trasa przejazdu zabytkowych pojazdów: Ośno Lubuskie - Gronów - Stańsk - Czarnów - Żabice - Górzyca - Kostrzyn nad Odrą (Stare Miasto). Organizatorzy spodziewają się udziału kilkudziesięciu zabytków motoryzacji. W Kostrzynie zaplanowano zwiedzanie Starego Miasta i muzeum z przewodnikiem i poczęstunek przy Bastionie Filip. W tym czasie, od godz. 12:00 do 15:30 (godziny orientacyjne), będzie można podziwiać i fotografować zaparkowane przy ul. Chyżańskiej pojazdy z minionej epoki. Po południu uczestnicy powrócą tą samą drogą do Ośna, gdzie będzie miał miejsce piknik motoryzacyjny (zawody, grill, muzyka). Muzeum Twierdzy Kostrzyn jest jednym ze współorganizatorów przedsięwzięcia. Wszelkie informacje na temat wydarzenia są dostępne na facebookowym profilu stowarzyszenia. Informacji udzielają telefonicznie Krzysztof Kozyra (664-056-713) oraz Marek Walczak (601-758-953).

Zapraszamy mieszkańców Kostrzyna i nie tylko do aktywnego uczestnictwa w rajdzie, bądź do złożenia wizyty w sobotę 24.08.br. na Starym Mieście, które przez kilka godzin przeobrazi się w skansen techniki.