Nowy pracownik do obsługi turystów

Jak już wcześniej informowaliśmy jakiś czas temu zakończył pracę u nas nasz muzealny przewodnik Zbigniew Piotrowski. Na początku kwietnia miało miejsce oficjalne pożegnanie świeżo upieczonego emeryta, który przepracował w Muzeum Twierdzy prawie 5 lat. Naszemu koledze życzymy dużo zdrowia i wszystkiego najlepszego w realizowaniu innych zadań i pasji już poza pracą zawodową.

Życie nie znosi próżni. Mimo problemów na kostrzyńskim rynku pracy udało nam się znaleźć innego pracownika. Zatrudnienie znalazł u nas pan Andrzej Litwiniuk. Jest mieszkańcem Witnicy, który przez wiele lat pracował w Kostrzynie w charakterze funkcjonariusza Straży Granicznej. Zarówno nasza siedziba, jak i obiekty twierdzy i teren Starego Miasta są mu zatem doskonale znane. Znajomość języka niemieckiego nabyta w czasie pracy mundurowej jest na tyle wystarczająca, iż nowy pracownik będzie mógł obsługiwać również grupy niemieckojęzyczne. Obecnie przechodzi intensywne szkolenie związane z historią Kostrzyna. Pan Andrzej był już zatrudniony w ubiegłych latach w naszej instytucji sezonowo w punkcie informacji turystycznej oraz sprzedaży pamiątek i publikacji w Bramie Berlińskiej. Większość aspektów i specyfika pracy w naszej placówce nie są mu tym samym obce. Liczymy, że tak jak poprzednio współpraca będzie się nam układała bardzo dobrze i że nowy pracownik zagości na dłużej w naszym gronie.