Królewska Noc Muzeów

Maj, to miesiąc, w którym tradycyjnie od wielu lat organizowana jest tzw. noc muzeów. Generalnie data organizacji tego przedsięwzięcia nie jest narzucana odgórnie, stąd też poszczególne muzea w poszczególnych miastach same określają termin tego wydarzenia. W tym roku w wielu placówkach muzealnych impreza miała już miejsce w minione weekendy. Noc Muzeów w twierdzy Kostrzyn tym razem zorganizowana zostanie w sobotę 27 maja.

„Królewska Noc Muzeów” rozpocznie się o godz. 18:00 w sali wykładowej w naszej siedzibie prelekcją Marcina Wichrowskiego „Bastion Król – najstarszy bastion na ziemiach polskich?”. Po prelekcji zaprosimy zainteresowanych na zwiedzanie niedostępnego na co dzień dla turystów największego bastionu twierdzy Kostrzyn – Bastionu Król. Ze względów bezpieczeństwa zwiedzanie odbywać się będzie w niewielkich grupach. Pierwsze wejście będzie miało miejsce o godz. 19:00, a następne co pół godziny. Łącznie planujemy 5 wejść (19:00, 19:30, 20:00, 20:30, 21:00) po 12 zwiedzających. W Bramie Berlińskiej prowadzić będziemy zapisy imienne na konkretną godzinę. Od poniedziałku 22.05. można będzie też zapisać się wcześniej telefonicznie (95 752 2360). Po zamknięciu listy na pierwszy termin proponować będziemy kolejną godzinę, aż do wyczerpania miejsc. Obowiązkowe będzie skorzystanie z kasków ochronnych (udostępnionych przez muzeum). Dzieci poniżej 7 roku życia niestety nie będą mogły wejść do podziemi, nieletni w wieku 8 -16 lat tylko pod opieką dorosłych. Zalecamy wyposażenie się na wszelki wypadek w latarki (telefony komórkowe w ostateczności). Tego dnia Bastion Filip otwarty będzie dla zwiedzających w godzinach od 10:00 do 18:00, a następnie bezpłatnie od 19:00 do 22:00. Zapraszamy!

Uwaga! Lista osób zainteresowanych zwiedzaniem Bastionu Król zamknięta! Brak miejsc!