Romantyczny spacer po Dąbroszynie

Dąbroszyński pałac wraz z przyległym parkiem dolnym i górnym oraz kościołem parafialnym to perełka architektury minionych wieków. Mamy przyjemność zaprosić Państwa w ramach wycieczek muzealnych do zwiedzenia tych niezwykłych obiektów.

Pałac rodziny Schöningów, kościół parafialny z kryptami i mauzoleum rodziny, niezwykłe rzeźby w parku, świątynia Cecylii z figurą Chronosa, obelisk Henryka oraz zabudowania folwarku z unikatowymi wizerunkami głów zwierząt oraz gołębnikiem, to główne miejsca, które odwiedzimy tego dnia. Nie zabraknie również opowieści i legend, a wśród nich pojawi się z pewnością temat relacji Fryderyka Wielkiego z Eleonorą von Wreech, czy też postać biskupa Ignacego Krasickiego. A to wszystko w barwnych opowieściach witnickiego regionalisty Zbigniewa Czarnucha. Mamy też przygotowaną niespodziankę dla uczestników. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Prosimy o mailowe lub telefoniczne zgłoszenia, które przyjmować będziemy do dnia 4.10. włącznie (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 724 770 360) Dojazd uczestników do Dąbroszyna we własnym zakresie. Miejscem spotkania parking za sklepem Lewiatan, obok pałacu. Serdecznie zapraszamy na romantyczny spacer w barwach jesieni! Sobota, 8 października, godz. 10:00.