„Kostrzyńskie Pompeje” w radiowej „Trójce”

2 sierpnia br. w siedzibie Polskiego Radia Zielona Góra odbyły się nagrania do magazynu o atrakcjach turystycznych realizowanego przez program III Polskiego Radia. Cykl ma nosić tytuł „W Polskę” i ma być emitowany na antenie „Trójki" podczas wakacji. Projekt realizowany jest przez Polska Organizację Turystyczną wspólnie z Lubuską Regionalną Organizacją Turystyczną „LOTUR”, której członkiem jest Muzeum Twierdzy Kostrzyn.

O lubuskich atrakcjach opowiadali i do naszego regionu zapraszali przedstawiciele 5 różnych atrakcji turystycznych naszego województwa. Ryszard Skonieczek, wójt gminy Lubrza, zachęcał do wypoczynku nad licznymi jeziorami na terenie gminy oraz do zwiedzenia tzw. Pętli Boryszyńskiej będącej częścią Międzyrzeckiego Regionu Umocnionego. O umocnieniach tych szerzej opowiadał Leszek Lisiecki – dyrektor Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie. Przedstawiciel gminy Santok Krzysztof Karwatowicz zachwalał oczywiście zarówno Muzeum Grodu Santok, jak i nowopowstałą marinę. Burmistrz Strzelec Krajeńskich Mateusz Feder prezentował potencjał turystyczny miasta, które pretenduje do miana lubuskiego Carcassone. Reprezentujący Muzeum Twierdzy Kostrzyn dyrektor Ryszard Skałba zapraszał oczywiście do zwiedzania Kostrzyńskich Pompei, kostrzyńskiej twierdzy, ale nie zapomniał również o Parku Narodowym Ujście Warty, o atrakcjach Słońska, o browarze witnickim, kaplicy templariuszy w Chwarszczanach (choć to woj. zachodniopomorskie) i walorach przyrodniczych regionu. Liczymy wszyscy na to, że prezentacja materiału na antenie ogólnopolskiej przysporzy nam kolejnych turystów zainteresowanych naszymi lubuskimi atrakcjami.