Wyjazdowa Noc Muzeów

Od wielu już lat nasze muzeum przyłącza się do akcji zwanej „Nocą Muzeów”, która została zainicjowana w roku 1997 i od tamtego czasu zyskała na popularności w całej Europie. W minionych latach organizowaliśmy zwiedzanie z tematem przewodnim, jak np. Noc Muzeów pod znakiem templariuszy, pod znakiem dzwonów, w kręgu ognia, filmowa Noc Muzeów itp. W tym roku czeka nas wyjazdowa noc muzeów. W sobotę, 14 maja br., zaplanowaliśmy bowiem wycieczkę autokarową do naszych przyjaciół w Santoku i Gorzowie, którzy tego dnia i wieczoru również otworzą swoje podwoje dla turystów w godzinach wieczornych.

W Santoku planujemy zwiedzić miejscowość, a w szczególności niedawno zmodernizowane Muzeum Grodu Santok. W drodze powrotnej zamierzamy zatrzymać się w Gorzowie, gdzie zwiedzimy zarówno Muzeum Lubuskie przy ulicy Warszawskiej, jak i zabytkowy Spichlerz na Zawarciu z dostępnymi wystawami w obu tych obiektach. Ramowy program prezentuje się następująco.

  • 14:00 Przejazd do Santoka
  • 15:30 Zwiedzanie Santoka
  • 17:00 Zwiedzanie Muzeum Grodu Santok
  • 18:00 Przejazd do Gorzowa
  • 18:30 Zwiedzanie Zespołu Willowo-Ogrodowego
  • 19:30 Zwiedzanie Spichlerza
  • 21:00 Przejazd do Kostrzyna

Aby wycieczka doszła do skutku, musi zebrać się odpowiednia liczba chętnych na pokrycie kosztów autokaru i zewnętrznych usług przewodnickich. Przy 40 osobach koszt ten kształtuje się na poziomie 30 zł od osoby, bez względu na wiek uczestnika (płatność przy wsiadaniu do autokaru). Wyjazd z parkingu przy stadionie MOSiR, ul. Niepodległości 11. Liczymy, że uda nam się zebrać taką liczbę chętnych. Dlatego też już dziś rozpoczynamy zapisy na wycieczkę, abyśmy mogli dokonać niezbędnych rezerwacji. W tym celu niezbędne jest wysłanie maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z podaniem imienia i nazwiska, PESELU i adresu (dane do polisy ubezpieczeniowej), nr telefonu oraz z dopiskiem: „Wyrażam(y) zgodę na przetwarzanie danych przez Muzeum Twierdzy Kostrzyn w związku z organizacją wycieczki do Santoka i Gorzowa w dniu 14.05.2022”.

Rezerwacji dokonujemy wg reguły „kto pierwszy, ten lepszy”. Wycieczka przeznaczona dla osób od 14 roku życia. Czekamy na przemyślane zgłoszenia, żeby nie blokować miejsc osobom, które z chęcią skorzystają z naszej oferty.

W tym dniu obiekty Muzeum Twierdzy Kostrzyn udostępnione zostaną bezpłatnie do zwiedzania w godz. od 18:00 do 22:00.