Wystawa modeli pojazdów militarnych

W ubiegłym roku trafiła do nas niesamowita kolekcja modeli pojazdów militarnych. Ponad sto egzemplarzy samolotów, czołgów, pojazdów opancerzonych, okrętów różnych formacji bojowych i różnych armii świata pozyskaliśmy w ramach darowizny. Modele są dziełem zmarłego kostrzyńskiego modelarza Jacka Wojciechowskiego, który przez całe dziesięciolecia zajmował się modelarstwem.

Są to w większości modele z plastiku, malowane ręcznie, których wykonanie wiąże się z ogromnym nakładem pracy. Zbiór przekazała nam siostra zmarłego. Po odpowiednim przygotowaniu modele będą prezentowane na przygotowanej przez nas wystawie „Technika wojskowa XX i XXI wieku w modelach Jacka Wojciechowskiego i Romualda Komorowskiego”, albowiem wystawę uzupełnią modele tego drugiego kostrzyńskiego modelarza.  Są to również plastikowe modele wykonane w odpowiedniej skali (1:35), z możliwie wiernym odtworzeniem nawet najdrobniejszych szczegółów. Część tych pojazdów prezentowana już była w naszym muzeum przed kilku laty (m. in. podczas Dni Twierdzy). Romualda Komorowskiego przedstawiać nie trzeba: znany jest w środowisku modelarskim a swoją pasję realizuje od wielu lat. Wykonuje również modele na zamówienie dla klientów z kraju i zagranicy.

Wystawa czynna będzie w Bramie Berlińskiej od soboty 9 kwietnia do końca sezonu w godzinach funkcjonowania punktu IT (w sezonie od wtorku do piątku w godz. 10:00-16:00, w soboty i niedziele w godz. 10:00-18:00). Oficjalne otwarcie wystawy z udziałem Romualda Komorowskiego będzie miało natomiast miejsce w dniu 23 kwietnia br. o godz. 12:30. Zapraszamy!