Koniec przerwy zimowej w MTK

Jak co roku w okresie jesienno-zimowym nasze obiekty były ze względu na niekorzystne warunki mikroklimatyczne panujące we wnętrzach fortyfikacji oraz hibernujące nietoperze niedostępne dla turystów. Zima dobiegła już końca i czas powoli otwierać swoje podwoje dla osób zainteresowanych historią miasta-twierdzy. Na początek startujemy z Punktem Informacji Turystycznej oraz sprzedaży pamiątek i publikacji w Bramie Berlińskiej.

Uruchamiamy go w sobotę 9 kwietnia i początkowo będzie otwarty w weekendy od godz. 10:00 do 16:00 (w weekend wielkanocny będzie zamknięty). W Bramie Berlińskiej będzie można oglądać wystawę modeli pojazdów militarnych (o niej poinformujemy osobno).

Na otwarcie Bastionu Filip będzie trzeba trochę poczekać. Po wylocie wszystkich nietoperzy (nadal kilka sztuk hibernuje) przystąpimy do ozonowania, odgrzybiania, osuszania, sprzątania i do konserwacji klimatyzacji. Jak co roku pojawią się nowe elementy na naszej ekspozycji. Wszystko na to wskazuje, że ekspozycja zostanie udostępniona po świętach wielkanocnych, niestety, z nowymi cenami biletów. Dokładny termin otwarcia podamy.

Dni otwarcia i godziny mogą ulegać okresowo zmianom, dlatego na wszelki wypadek przed planowaną wizytą u nas zalecamy zajrzenie na naszą stronę internetową, gdzie zamieszczamy aktualne komunikaty. Na Stare Miasto można przyjść zawsze, przez cały rok, o każdej porze dnia od świtu do zmierzchu. Zapraszamy!