Nowi pracownicy muzeum

W pierwszym kwartale br. odeszła od nas dwójka pracowników, którzy w poszukiwaniu nowych wyzwań i rozwoju znaleźli zatrudnienie w stolicy. Jest to dość dotkliwe osłabienie naszego potencjału kadrowego, gdyż fachowców i pasjonatów, którzy chcieliby pracować w muzeum w małym miasteczku, nie ma zbyt wielu. Ale życie nie znosi próżni i luka została zapełniona!

Po dość długim okresie poszukiwań z dniem 1 kwietnia br. zatrudnienie w naszej placówce podjęło dwóch nowych pracowników. Witamy w naszym gronie, liczymy na udaną współpracę, życzymy sukcesów, dalszego rozwoju zainteresowań i połączenia pasji z pracą.

Jarosław Przespolewski, 55 lat, od niedawna mieszkaniec Dębna, absolwent Wydziału Historycznego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, pracował jako nauczyciel historii w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Kłodawie (tej w województwie wielkopolskim). Jego zainteresowania to historia wojskowości, militaria i turystyka.

Rafał Górecki, 27 lat, również mieszkaniec Dębna rodem z Poznania, historyk-amator, założyciel grupy rekonstrukcji historycznej „Green Light”, wolontariusz w Muzeum Uzbrojenia w Poznaniu, instruktor modelarstwa, zajmuje się również…krawiectwem historycznym. Współpracował z różnorakimi stowarzyszeniami przy realizacji przedsięwzięć o charakterze historycznym, widowisk, projektów edukacyjnych czy wystawienniczych. Dodatkowo interesuje się majsterkowaniem i terrarystyką.