Fragment mostu na wystawie

Po starym moście kolejowym przez Odrę nie ma już śladu. Trwają zaawansowane praca przy budowie nowej, technicznie zaawansowanej przeprawy. Jak wcześniej już informowaliśmy udało nam się w porozumieniu z wykonawca prac pozyskać metalowy fragment zdemontowanych i pociętych przęseł poprzedniej budowli. Wszak to też element historii nie tylko kolejnictwa, ale i naszego miasta.

Po okresie zimowym jak zwykle staramy się dodać kolejne elementy wzbogacające naszą ekspozycję muzealną w Bastionie Filip. I takie było też przeznaczenie fragmentu mostu. Po oczyszczeniu z zabrudzeń (nie została przeprowadzona całkowita konserwacja w celu zachowania oryginalności malowania) został on zainstalowany w podziemiach wraz z odpowiednią tablicą z fotografiami i komentarzem w języku polskim i niemieckim. Już od nowego sezonu turystycznego będzie można obejrzeć ten fragment i poznać krótką historię odrzańskiego mostu kolejowego w Kostrzynie.