d684a5f1d6d18e9647b504aaaaf15048_XL
Terminy
  • 2022-09-02

Nieśmiało wracamy do organizacji naszych wycieczek muzealnych, które cieszyły się w minionych latach dużym powodzeniem i prawie zawsze mięliśmy komplet w autokarze. Niektóre wycieczki musieliśmy powtórzyć ze względu na zainteresowanie i ilość chętnych (np. Poczdam). Tegoroczna wycieczka w maju do Santoka i Gorzowa była 50. wycieczką w ramach naszego cyklu! Czas otworzyć drugą pięćdziesiątkę.

W piątek, 2 września br. planujemy wycieczką do naszych sąsiadów do Seelow. To miasto partnerskie znane jest kostrzynianom głównie z wizyt w centrum handlowym oraz z klubu piłkarskiego Victoria Seelow, w którym grało (i gra nadal) wielu wcześniejszych zawodników Celulozy. Mało kto udawał się do Seelow w celach turystycznych, bo i atrakcji w miasteczku nie jest zbyt wiele. Część osób zainteresowanych historią zna z pewnością Muzeum – Miejsce Pamięci „Wzgórza Seelowskie”, które odwiedziliśmy wspólnie w roku 2015. Tym razem chcemy pokazać inne miejsca godne uwagi. Oczywiście samo odnowione muzeum z cmentarzem żołnierzy radzieckich oraz panoramą bitwy o Wzgórza Seelow też będzie na naszej trasie. Zamierzamy zwiedzić również „Domek Szwajcarski”, „Lasek Pokoju”, punkt widokowy „Oderbruch” i zrobić krótką przejażdżkę po mieście. Chcemy też odwiedzić historyczny spichlerz z wystawą malarstwa oraz barokowy kościół w położonej na obrzeżach miasta miejscowości Friedersdorf . Okazją ku tej wycieczce zaplanowanej akurat na ten dzień będą obchodzone od lat Dni Seelow. Po programie zwiedzania planujemy kilkugodzinny udział w obchodach święta miasta. Chcemy być na otwarciu (z wystrzałami artyleryjskimi), obejrzeć program sceniczny, wziąć udział w pochodzie z lampionami i na koniec posłuchać rockowego brzmienia zespołu MadDoxxx.

Program wycieczki – piątek, 2 września 2022 r.

12:30 Wyjazd z Kostrzyna (parking stadionu MOSiR, ul. Niepodległości 11)

13:00 Domek Szwajcarski

14:30 Miejsce Pamięci „Wzgórza Seelowskie”

15:30 Spichlerz Friedersdorf

16:45 „Lasek Pokoju” i punkt widokowy „Oderbruch”

17:15 Objazd po mieście

18:00 Udział w Dniach Seelow

21:30 Wyjazd z Seelow

22:00 Powrót do Kostrzyna

 

Zdajemy sobie doskonale sprawę, że to piątek, dzień roboczy i wczesna godzina, ale spowodowane jest to terminem obchodów Dni Seelow i godzinami dostępności obiektów. Czy wycieczka dojdzie do skutku uzależnione jest od ilości zainteresowanych. Ostateczna decyzja zapadnie do dnia 19 sierpnia. Muzeum Twierdzy Kostrzyn pokrywa koszty transportu, koszty przewodnika i zapewnia tłumacza. Niestety, ale bilety wstępu do obiektów (łącznie 15 EUR) oraz kwestie gastronomiczne (posiłki, napoje) uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, przyjmujemy zapisy wg kolejności zgłoszeń. Pierwszeństwo mają osoby dorosłe. Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z podaniem imienia i nazwiska, PESEL, i adresu (dane niezbędne do ubezpieczenia uczestników). Prosimy o rozważne zgłoszenia, aby nie blokować miejsc w busie!

Wspierane przez iCagenda