20210930-Odra2
Miejsce
Kostrzyńskie Centrum Kultury, ul. Sikorskiego 34, Kostrzyn nad Odrą
Terminy
  • Od 2021-11-05 do 2021-12-31

Wystawa została zrealizowana przez Muzeum Miejskie Viadrina we współpracy z Muzeum Twierdzy Kostrzyn w ramach projektu „Zaangażowani w Odrę”.

Jest to polsko-niemiecka wystawa objazdowa prezentująca na 16 planszach różnorakie aspekty życia nad rzeką i wykorzystania jej wód w wielu dziedzinach ludzkiej działalności. Wystawę wzbogacają filmy, gry dla dzieci (puzzle, łowienie rybek, układanki) prace malarskie, pulpity oraz eksponaty muzealne, w tym m. in. dwie wręgi łodzi z zasobów naszego muzeum. W ramach projektu odbyły się już konferencje tematyczne oraz „Dzień Rzeki” we Frankfurcie.

Od czerwca br. prezentowana jest ona w Junkerhaus we Frankfurcie, ale od listopada br. będą ją mogli obejrzeć również kostrzynianie. Ze względów lokalowych i logistycznych nie zostanie ona umiejscowiona w obiektach Muzeum Twierdzy, lecz gościnnie będzie prezentowana w obiekcie Kostrzyńskiego Centrum Kultury przy ul. Sikorskiego 34. Jej otwarcie zaplanowano na 5 listopada o godz. 18:00. Zapraszamy oczywiście nie tylko na otwarcie ekspozycji, ale zachęcamy do jej obejrzenia w inne dni. Wystawę będzie można oglądać do końca 2021 r. W tym czasie będą miały miejsce również dwujęzyczne panele dyskusyjne (20.11. oraz 05.12. br.) Zachęcamy do skorzystania z okazji i do zapoznania się z wieloma aspektami współistnienia rzeki i ludności nadrzecznych miejscowości.

Wspierane przez iCagenda