Rozmowy z byłymi kostrzynianami (o Kostrzynie, wygnaniu i nowym początku w Küstrin-Kietz i gdzie indziej), Tom 1. Obecnie brak na stanie

60.00 zł
 • Z przyjemnością prezentujemy Państwu przetłumaczoną książkę Siegfrieda Neubauera „Rozmowy z byłymi kostrzynianami (o Kostrzynie, wygnaniu i nowym początku w Küstrin-Kietz i gdzie indziej), Tom 1.”.  Książka w języku niemieckim została wydana w 2004 roku. U nas będą mogli Państwo nabyć publikację w języku polskim.

  Siegfried Neubauer urodził się w 1937 roku w Berlinie, ale to w Kostrzynie spędził pierwsze lata swojego dzieciństwa. W 1945 roku musiał opuścić miasto z rodziną i przenieść się w głąb Niemiec. Po wielu latach, podczas przypadkowego spotkania z dawną mieszkanką Kostrzyna, postanowił wrócić. Dzięki spotkaniu z panią Tschacher powstał pomysł szukania innych mieszkańców dawnego Küstrin i spisania ich wspomnień. Książka w formie wywiadów-wspomnień jest bardzo ważną pozycją dla Kostrzyna. To dzięki niej możemy poznać jeszcze lepiej dawne miasto, zwyczaje czy wygląd. W publikacji znajduje się również wiele nieznanych do tej pory zdjęć.

 • Autor Siegfried Neubauer (tłum. Na język polski: Marcin Wichrowski)
  Wydawca Siegfried Neubauer
  Rok wydania 2004 (tłumaczenie na język polski 2019)
  Format A4
  Okładka miękka
  Język polski