Przewodnik "Lubuskie – od Warty po Dolne Łużyce" Na stanie

50.00 zł
-
  • Pierwszy w historii przewodnik po województwie lubuskim. Dotychczasowa oferta na rynku wydawniczym obejmowała bardzo fragmentaryczne ujęcie propozycji dla turystów. Wydany przewodnik umożliwia poznawanie całego regionu z perspektywy świeżego spojrzenia na Ziemię Lubuską przez autora.

Przewodnik ”Lubuskie – od Warty po Dolne Łużyce” polecić można każdemu. Ukazuje główne krainy geograficzne województwa ze szczegółowymi mapami: Dolina Warty i Noteci, Puszcza Rzepińska i Pojezierze Lubuskie, Środkowe Nadodrze, Dolne Łużyce i Bory Dolnośląskie, Puszcza Tarnowska i Ziemia Wschowska. Wielkie kompleksy leśne, parki narodowe, rezerwaty i pomniki przyrody. Pojezierza, jeziora, najpiękniejsze plaże i ustronne zatoczki. Szlaki piesze, rowerowe i kajakowe. Publikacja zawiera ponad 100 opisanych miejsc. Miast, miasteczek, wiosek – a tam około pół tysiąca zabytkowych obiektów. Od osady z czasów kultury łużyckiej, przez słowiańskie grody, średniowieczne warowne miasta i twierdze, książęce rezydencje i parki, słynne historyczne sanktuaria, do tajemniczych bunkrów z początku XX wieku. Wszystko zilustrowane autorską fotografią – ponad 600 kolorowych zdjęć.

Publikacje stanowi kompleksowe i niezwykle ciekawe opracowanie dla chcących poznać przyrodę, kulturę i historię tego regionu.

• Autor Mirek Osip-Pokrywka
    Wydawca Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna LOTUR