Reformator i budowniczy Margrabia Jan z Kostrzyna. Kronika życia. Daty-liczby-fakty. Na stanie

35.00 zł
-
  • Książka „Reformator i budowniczy Margrabia Jan z Kostrzyna. Kronika życia. Daty – liczby – fakty.” napisana przez Józefa Piątkowskiego jest zgrabnym leksykonem życia Jana. Znaleźć można nie tylko historię życia Margrabiego, ale także osób z jego otoczenia, postaci ważnych dla historii Niemiec, Polski czy Europy. Książka posiada podział na biografię Jana, kronikę z życia i działalności Jana w postaci kalendarium oraz opis tego, co działo się po śmierci władcy Nowej Marchii. W spisie treści ujrzymy także podrozdział „dodatki” – to tam autor książki umieścił różne plany Twierdzy Kostrzyn, opisał wygląd monet, które bił Jan, znajdziemy także opis różnych epitafiów o Janie czy legendy z nim związane.

• Autor Józef Piątkowski
    Wydawca Miejska Biblioteka Publiczna w Kostrzynie nad Odrą