Pionierskie lata powojennego Kostrzyna nad Odrą Na stanie

25.00 zł
-
  • Książka „Pionierskie lata powojennego Kostrzyna nad Odrą” to kolejna pozycja napisana przez panią Alicję Kłaptocz. Tym razem autorka porusza temat związany z pierwszymi latami po zakończeniu II wojny światowej. Z publikacji możemy dowiedzieć się jak wyglądały pionierskie lata, polskiego już, Kostrzyna. Ze względu na brak bogatych źródeł fotograficznych z tamtego okresu, książka ta jest fantastycznym opisem wyglądu miasta. Pozwala zagłębić się nie tylko w problemy pierwszych, polskich, mieszkańców, ale także w architekturę i urbanistykę. Możemy cofnąć się do tamtych lat i razem z autorką poznać historię odbudowy miasta. Poznajemy pracowników kolejowych i poczty, poznajemy żołnierzy oraz tych, którzy zaczynali odbudowywać Kostrzyńską Fabrykę Celulozy i Papieru. Tym razem pani Alicja skupia się na talach 40. XX wieku, ale siłą rzeczy zahacza także o późniejsze.

• Autor Alicja Urszula Maria Kłaptocz
    Wydawca Muzeum Twierdzy Kostrzyn