Wizyta ministra rządu landu Brandenburgia

W dniu dzisiejszym (09.09. br.) na zaproszenie Zarządu Województwa Lubuskiego i Urzędu Miasta Kostrzyn z wizytą do naszego miasta przybył Minister Sprawiedliwości, Spraw Europejskich i Ochrony Konsumenta Kraju Związkowego Brandenburgia Stefan Ludwig.

W spotkaniu wzięli udział m.in. członek Zarządu Województwa Tadeusz Jędrzejczak, burmistrz Andrzej Kunt, burmistrz Seelow Jörg Schröder, dyrektor Muzeum Twierdzy Ryszard Skałba oraz dziennikarze polscy i niemieccy (radiowi i prasowi). Część konferencyjna w sali wykładowej MTK poświęcona była prezentacji projektu „Rewitalizacja Twierdzy Kostrzyn”. Następnie uczestnicy spotkania udali się na spacer po Starym Mieście oraz zwiedzili ekspozycję muzealną w Bastionie Filip, aby naocznie przekonać się o efektach realizacji programu. Przewodnikami i tłumaczami byli pracownicy Muzeum Marcin Wichrowski i Julia Bork. Przeprowadzono również rozmowy i dyskusję na temat 25 lat współpracy polsko-niemieckiej. Nasze kostrzyńskie dokonania znalazły uznanie w oczach gości, którzy zadeklarowali swoją przychylność przy ocenie kolejnych wniosków kierowanych do europejskich programów pomocowych.