Artykuły filtrowane wg daty: sierpień 2018 - Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą

Stare Miasto edukacyjnie i rozrywkowo

środa, 29 sierpień 2018 11:19

Już w najbliższy weekend odbędą się tradycyjne Dni Twierdzy Kostrzyn, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez kulturalnych naszego miasta. Po raz kolejny organizatorzy, Muzeum Twierdzy Kostrzyn, dołożyli starań, aby program obchodów był interesujący i obfitował zarówno w treści poznawcze, jak i typowo rozrywkowe. Tak jak w minionym roku impreza rozpocznie się już w piątek. Tym razem będą to obchody 10 rocznicy utworzenia Muzeum Twierdzy Kostrzyn. Uroczyste spotkanie wraz z koncertem i pokazem laserowym będzie miało miejsce w ECS Kręgielnia.

Dział: Aktualności

Pierwszy wystrzał muzealnej armaty

środa, 29 sierpień 2018 11:11

Kilka miesięcy temu Muzeum Twierdzy Kostrzyn zleciło wykonanie repliki armaty regimentowej w celu używania jej podczas wszelkiego rodzaju pokazów historycznych. Do tej pory o pomoc musieliśmy prosić naszych zaprzyjaźnionych artylerzystów z Niemiec. Aby armata mogła zostać użyta podczas imprez z udziałem publiczności należało w celach bezpieczeństwa przeprowadzić odpowiednie testy.

Dział: Aktualności

Między Chwarszczanami a Sarbinowem

środa, 29 sierpień 2018 11:09

W sobotę 25 sierpnia zbiegło się w Kostrzynie i okolicach wiele imprez, w tym kilka o charakterze historycznym. Muzeum Twierdzy zaprosiło miłośników historii na wspólną wycieczkę busem do pobliskich miejscowości, gdzie miały miejsce ciekawe wydarzenia. Na początek udaliśmy się do Chwarszczan, gdzie w kaplicy templariuszy i na przyległym terenie miała miejsce inauguracja zachodniopomorskich dni dziedzictwa połączonych z festiwalem machin oblężniczych.

Dział: Aktualności

Baza magazynowa gotowa

środa, 29 sierpień 2018 11:07

Po przeniesieniu przed dwoma laty naszej siedziby z ubogiego baraku do budynku na przejściu granicznym użytkowanym wcześniej przez Straż Graniczną, odziedziczyliśmy również po poprzednikach wybieg dla psów pełniących służbę na granicy. Przekształciliśmy go w składowisko naszego sprzętu, urządzeń technicznych, narzędzi i innych przedmiotów. dla których nie znalazło się miejsce w budynku administracyjnym.

Dział: Aktualności

XIX Dni Twierdzy Kostrzyn

wtorek, 21 sierpień 2018 12:33

W pierwszy weekend września już po raz 19 odbędą się Dni Twierdzy Kostrzyn. Jest to plenerowa rodzinna impreza miejska o charakterze kulturalnym, popularno-naukowym  historycznym, ciesząca się dużym zainteresowaniem kostrzynian i gości z kraju i zagranicy. Scenariusz dla koncertów, pokazów, wycieczek tematycznych, prelekcji itp. tworzą ruiny Starego Miasta oraz podziemia kostrzyńskiej twierdzy.

Dział: Aktualności

Polandrockowicze na Starym Mieście

wtorek, 21 sierpień 2018 12:32

170 uczestników festiwalu Pol`and`Rock skorzystało w tym roku z naszej oferty zwiedzania Starego Miasta z przewodnikiem MTK. Mając na względzie panujące upały i znaczną odległość pola festiwalowego od Starego Miasta można uznać, że trafili do nas najbardziej wytrwali, zdeterminowani i zainteresowani.

Dział: Aktualności

Nowy pracownik Muzeum Twierdzy

środa, 01 sierpień 2018 14:45

Sytuacja kadrowa w Muzeum Twierdzy ulega dynamicznym przeobrażeniom. W okresie od września ub. r. do końca lipca br. z naszych kadr ubyło 4 pracowników, na ich miejsce udało nam się zatrudnić tylko 2. Oczywiście nie jesteśmy zadowoleni z tak niestabilnej sytuacji na rynku pracy, ale specyfika naszej działalności i wymogi stawiane kandydatom nie ułatwiają nam zadania.

Dział: Aktualności

Poczdam – Stolica Brandenburgii (wycieczka)

środa, 01 sierpień 2018 14:43

Muzeum Twierdzy Kostrzyn zaprasza w niedzielę 2 września br. na wycieczkę autokarową do Poczdamu. W programie zwiedzania stolicy Brandenburgii – miasta pełnego bajkowych pałaców z tysiącletnią historią: Stary i Nowy Rynek, Zamek Królewski, Powozownia, Stajnie Królewskie, meczet, Brama Brandenburska, kościół św. Mikołaja, kompleks parkowo - pałacowy Sanssouci: zabytkowy młyn, Pałac Sanssouci, Galeria Malarstwa, Grota Neptuna, Zielona Brama, Kościół Pokoju, Pawilon Chiński, Świątynia Dumania, Nowy Pałac, Ogród Botaniczny, a także Nowy Ogród z Pałacem Cecillienhof - miejscem Konferencji Poczdamskiej w 1945 r., Dzielnica Holenderska, Aleksandrówka.

Dział: Aktualności