Artykuły filtrowane wg daty: kwiecień 2018 - Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą

Wycieczka do Górzycy i Lebus z miłkiem w tle

poniedziałek, 30 kwiecień 2018 08:39

21 kwietnia br. miała miejsce kolejna tegoroczna wycieczka muzealna. Tym razem jej celem były dwie siedziby dawnego biskupstwa lubuskiego: Lubusz (obecnie Lebus) i Górzyca. Naszą wędrówkę poprzedziła krótka prelekcja muzealnego archeologa Krzysztofa Sochy zaprezentowana w naszej sali wykładowej.

Dział: Aktualności

Noc Muzeów 2018

piątek, 27 kwiecień 2018 21:51

Po raz kolejny Muzeum Twierdzy Kostrzyn włącza się w ogólnoeuropejską akcję zwaną „Nocą Muzeów”. Ze względu na położenie i warunki terenowe Starego Miasta oraz charakter naszej ekspozycji będzie to jak co roku raczej „późny wieczór” niż noc, ale jest to kolejna okazja do bliższego poznania historii nie tylko Kostrzyna.

Dział: Aktualności

Dzień Turystyki w Seelow

piątek, 27 kwiecień 2018 21:50

W piątek 27.04. br. w mieście partnerskim Kostrzyna, niemieckim Seelow, miała miejsce konferencja turystyczna zorganizowana przez stowarzyszenie Tourist-Information Oderbruch und Lebuser Land z udziałem usługodawców oraz reprezentantów instytucji zajmujących się sprawami turystyki, informacją turystyczną itp.

Dział: Aktualności

Wander Book w punkcie IT

piątek, 20 kwiecień 2018 13:52

W Punkcie Informacji Turystycznej mieszczącym się w Bramie Berlińskiej można oprócz wydawnictw historycznych oraz pamiątek ze Starego Miasta nabyć od niedawna Dziennik Turystyczny (tzw. Wander Book).

Dział: Aktualności

Wystartowały „Wieczory filmowe”

piątek, 20 kwiecień 2018 13:51

W dniu 19.04. br. rozpoczęliśmy realizację zapowiadanego cyklu projekcji filmów historycznych dla upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. Pierwszym z prezentowanych filmów była opowieść o Janie Karskim – kurierze i emisariuszu politycznym podczas okupacji niemieckiej („Karski i władcy ludzkości”).

Dział: Aktualności

Nowy sezon rozpoczęty

piątek, 20 kwiecień 2018 13:49

Pracowita przerwa zimowa dobiegła końca, czas na pracowitą wiosnę i lato. W miniony weekend Muzeum otworzyło ponownie swoje podwoje. Piękna wiosenna pogoda sprawiła, iż takiego otwarcia jeszcze nie notowaliśmy. W sobotę i niedzielę (14-15 kwietnia) Bastion Filip i naszą stałą ekspozycję muzealną obejrzało 220 osób!

Dział: Aktualności

„Filmowe wieczory z historią”

czwartek, 05 kwiecień 2018 11:06

W ramach z obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości Muzeum Twierdzy Kostrzyn planuje w roku 2018 zorganizowanie kilku przedsięwzięć dla upamiętnienia tej rocznicy. Jednym z naszych pomysłów jest cykl projekcji edukacyjnych filmów historycznych „Filmowe wieczory z historią” realizowany we współpracy z Kostrzyńskim Centrum Kultury.

Dział: Aktualności

Interaktywny pulpit w Bramie Berlińskiej

czwartek, 05 kwiecień 2018 10:55

Jak wcześniej informowaliśmy Muzeum Twierdzy Kostrzyn współpracuje od kilku lat przy realizacji różnych projektów z Domem Historii Brandenbursko-Pruskiej (Haus für brandenburgisch-preußischen Geschichte). Ostatnim z nich była współorganizacja wystawy z okazji 500 lecia reformacji pt. „Reformacja i wolność. Luther i konsekwencje dla Prus i Brandenburgii”.

Dział: Aktualności