Artykuły filtrowane wg daty: sierpień 2017 - Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą

Stare Miasto historycznie i muzycznie

środa, 30 sierpień 2017 14:54

Już w najbliższy weekend odbędą się tradycyjne Dni Twierdzy Kostrzyn, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez kulturalnych naszego miasta. Po raz kolejny organizatorzy, Muzeum Twierdzy Kostrzyn,  dołożyli starań, aby program obchodów był interesujący i obfitował zarówno w treści poznawcze, jak i typowo rozrywkowe. Tak jak w minionym roku impreza rozpocznie się już w piątek.

Dział: Aktualności

Kostrzyński lew wypożyczony do Poczdamu

środa, 30 sierpień 2017 14:52

Muzeum Twierdzy Kostrzyn od kilku lat współpracuje przy realizacji różnego rodzaju projektów z niemiecką instytucją o nazwie Haus der Brandenburgisch-Preußischen Geschichte (Dom Historii Brandenbursko-Pruskiej) z Poczdamu. Instytucja ta przygotowuje wystawę z okazji 500-lecia reformacji pt. „Reformacja i wolność. Luther i konsekwencje dla Prus i Brandenburgii”.

Dział: Aktualności

Wolny etat w Muzeum Twierdzy

wtorek, 29 sierpień 2017 14:17

W związku z zakończeniem pracy w MTK przez panią Agnieszkę Płytnik powstała konieczność zatrudnienia w naszym Muzeum osoby na stanowisku specjalisty ds. turystyki. Ze względu na szczupłość kadr zakres obowiązków pracowników jest szerszy, niż wynika to z samej nazwy etatu. Oprócz oprowadzania wycieczek i pełnienia dyżurów w Bramie Berlińskiej i Bastionie Filip nasze oczekiwania wobec kandydatów do pracy są większe.

Dział: Aktualności

Wizyta konserwatora zabytków na zamku

wtorek, 29 sierpień 2017 14:16

W dniu 29.08.br. do Kostrzyna przybył kierownik delegatury gorzowskiej Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków pan Błażej Skaziński. Głównym celem wizyty była inspekcja ruin kostrzyńskiego zamku. Z ramienia właściciela zabytku, Miasta Kostrzyn nad Odrą, wzięły udział w spotkaniu pani Lucyna Banaszek i pani Izabela Suska. Muzeum Twierdzy Kostrzyn reprezentowane było przez dyrektora Ryszarda Skałbę oraz Marcina Wichrowskiego.

Dział: Aktualności

Nawiązanie współpracy z Polando.de

wtorek, 29 sierpień 2017 14:14

Muzeum Twierdzy Kostrzyn stara się dotrzeć ze swoją ofertą do potencjalnych zwiedzających różnorakimi sposobami i środkami. Staramy się to czynić poprzez uczestnictwo w imprezach targowych w kraju i zagranicą, płatne i bezpłatne ogłoszenia i reklamy prasowe, materiały informacyjne rozsyłane do biur podróży, muzeów i wielu innych instytucji itp.

Dział: Aktualności

Tour de MOZ na Starym Mieście

wtorek, 29 sierpień 2017 14:13

Organizowany przez gazetę Märkische Oderzeitung rajd rowerowy pod nazwą „Tour de MOZ” cieszy się coraz większym zainteresowaniem polskich i niemieckich miłośników jazdy na jednośladach. Tegoroczna 18 edycja zwana Małym Wyścigiem Pokoju zgromadziła w sobotę 26 sierpnia ok. 200 uczestników z obu krajów.

Dział: Aktualności

XVIII Dni Twierdzy przed nami

poniedziałek, 21 sierpień 2017 19:00

W pierwszy weekend września już po raz 18 organizowane są Dni Twierdzy Kostrzyn. Jest to plenerowa rodzinna impreza miejska o charakterze kulturalnym, popularno-naukowym i historycznym, ciesząca się dużym zainteresowaniem kostrzynian i gości z kraju i zagranicy.

Dział: Aktualności

Zakończenie pracy przez Agnieszkę Płytnik

poniedziałek, 21 sierpień 2017 18:52

Z dniem 20.08. br. zakończyła pracę w Muzeum Twierdzy Kostrzyn pani Agnieszka Płytnik (nazwisko panieńskie Wysoczańska). Pani Agnieszka rozpoczęła swoją przygodę z naszym Muzeum od początku jego powołania w 2008 r.

Dział: Aktualności

Wycieczka do Gorzowa 03.09.2017

czwartek, 10 sierpień 2017 12:30

Tradycją Dni Twierdzy stały się organizowane w ich ramach wycieczki muzealne o tematyce krajoznawczo-historycznej. W minionych latach z tej formy skorzystało kilkuset uczestników z Kostrzyna i innych miejscowości z kraju i zagranicy. Odwiedziliśmy w ostatnim czasie m. in. Dobiegniew, Strzelce Krajeńskie, Czelin – Gozdowice – Siekierki – Cedynię, Spandau, Międzyrzecz, Żagań, Drzonów, Czerwieńsk, Chojnę, Trzcińsko i Myślibórz. Tym razem nasza wyprawa zmierza do kolejnego miasta Nowej Marchii Gorzowa Wielkopolskiego. Stolica województwa znana jest nam wszystkim doskonale, ale czy na pewno?

Dział: Aktualności

Stoiska na Dni Twierdzy

czwartek, 10 sierpień 2017 12:29

W dniach 1-3 września odbędą się organizowane przez nasze muzeum tradycyjne Dni Twierdzy Kostrzyn. Jak co roku od 18 lat oprócz koncertów i pokazów planujemy zaprezentować wiele interesujących stoisk, na których będzie można zapoznać się m. in. z dawnym rzemiosłem, pszczelarstwem, kowalstwem. Będą też stoiska handlowe i oczywiście gastronomiczne. W tym roku program sceniczny będzie miał miejsce w sobotę, 2 września. Zależy nam na jak najbogatszej oprawie naszego wydarzenia.

Dział: Aktualności
Strona 1 z 2