Artykuły filtrowane wg daty: marzec 2017 - Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą

Spotkanie robocze w ramach projektu UE

czwartek, 30 marzec 2017 14:35

Jak podaliśmy w naszym Kalendarium wydarzeń 13 maja br. ma nastąpić uroczyste otwarcie przystani „Twierdza Kostrzyn nad Odrą” przy Bastionie Brandenburgia. Organizacją tej imprezy zajmuje się Muzeum Twierdzy Kostrzyn, które złożyło wniosek do Euroregionu „Pro Europa Viadrina” o dofinansowanie przedsięwzięcia.

Dział: Aktualności

Renowacja ekspozycji

czwartek, 30 marzec 2017 14:35

O mikroklimacie panującym w Bastionie Filip (wysoka wilgotność i niskie temperatury) i utrudniającym codzienną pracę pisaliśmy wielokrotnie. Oddziaływuje on niestety negatywnie na prezentowaną we wnętrzu bastionu ekspozycję, co, mimo zainstalowanej w części pomieszczeń klimatyzacji i urządzeń osuszających, powoduje konieczność przeprowadzenia w przerwie między zakończeniem jednego sezonu a przed rozpoczęciem kolejnego, niezbędnych prac konserwujących.

Dział: Aktualności

Krata piwna z kostrzyńskiego browaru

czwartek, 30 marzec 2017 14:34

Lista darczyńców naszego Muzeum stale się powiększa. To dzięki nim udało się nam wzbogacić naszą wystawę „Memento Küstrin” prezentująca „cywilne” życie mieszkańców niemieckiego Kostrzyna.

Dział: Aktualności

Kolejny pomysł na kostrzyński zamek

czwartek, 30 marzec 2017 14:32

Późną jesienią 2016 r. do Muzeum Twierdzy zgłosiła się trójka studentów architektury berlińskiej uczelni Beuth Hochschule für Technik poszukujących tematu pracy licencjackiej – Irena Georgieva, Daniel Bukowski i Adam Pitas.

Dział: Aktualności

„Kostrzyński” nieśmiertelnik z I WŚ

czwartek, 30 marzec 2017 14:30

Wojskowe pamiątki z okresu II wojny światowej nie stanowią specjalnej rzadkości w naszej pracy. Raz po raz napotykamy na nie podczas prowadzenia prac ziemnych na terenie miasta. Trafiają się również pamiątki z innego okresu, jak np. „nieśmiertelnik” z okresu I WŚ.

Dział: Aktualności

Reportaż RBB o eksploracjach

środa, 15 marzec 2017 10:14

Informacje o prowadzonych na Starym Mieście działaniach eksploracyjnych dotarły nie tylko do miłośników przeszłości w kraju, ale również zainteresowały media zagraniczne.

Dział: Aktualności

ITB zakończone

środa, 15 marzec 2017 10:13

W minioną niedzielę zakończyły się największe targi branży turystycznej świata ITB w Berlinie. W tym roku po raz kolejny Muzeum Twierdzy Kostrzyn wzięło w nich udział, tym razem jednak posiadając „swój kącik” na wspólnym stoisku lubuskim w hali polskiej.

Dział: Aktualności

Wiosenne prace porządkowe

środa, 15 marzec 2017 10:10

Idzie wiosna! To widać, słychać i czuć. Podobnie jak w latach ubiegłych wykorzystujemy ten przedsezonowy okres na przeprowadzenie prac porządkowych. I tak zaczęliśmy oczyszczać i usuwać pod okiem archeologa gruz w rejonie wejścia na Stare Miasto przy Hotelu Bastion. Już wkrótce w miejsce zdezelowanego szlabanu powstanie tam metalowe ogrodzenie z bramą wjazdową i furtką.

Dział: Aktualności

Walki o Kostrzyn 1945 – kolejny przyczynek

poniedziałek, 06 marzec 2017 15:23

Na temat bitwy o Kostrzyn stoczonej w lutym i marcu 1945 r. ukazało się dotychczas kilkanaście opracowań w formie książkowej (ostatnie nam znane, to książka G.-U. Hermanna „Twierdza Kostrzyn 1945. Oczekiwania a rzeczywistość.” wydane w 2015 r. przez Muzeum Twierdzy).

Dział: Aktualności

Koncert pamięci żołnierzy niezłomnych

piątek, 03 marzec 2017 18:32

W dniu 02.03. miał miejsce na Starym Mieście koncert znanego rapera Tadeusza Polkowskiego z Krakowa znanego na scenie artystycznej pod pseudonimem „Tadek”. Koncert odbył się z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” obchodzonego w Polsce od kilku lat w dniu 1 marca.

Dział: Aktualności
Strona 1 z 2