Artykuły filtrowane wg daty: grudzień 2017 - Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą

Życzenia od przedszkolaków

środa, 20 grudzień 2017 12:37

Koniec roku to okres względnego spokoju na Starym Mieście, jednakże nie oznacza to marazmu i stagnacji w pracy MTK. W dniu wczorajszym odwiedziły nas chociażby dwie grupy dzieci i młodzieży. Jedna, starsza i liczniejsza (ok. 50 osób) ze Szkoły Podstawowej nr 15 z Gorzowa, oraz młodsza, kilkunastoosobowa z Niepublicznego Przedszkola „Super Dziecko” z Kostrzyna.

Dział: Aktualności

Podsumowanie „Bajek Lubuskich”

środa, 20 grudzień 2017 12:34

Wczoraj, tj. 19.12. br., w Kostrzyńskim Centrum Kultury miała miejsce premiera bajki „Jak to dawniej było, czyli moje miasto Kostrzyn nad Odrą”. Bajka powstała w ramach projektu Bajki Lubuskie którego organizatorem i koordynatorem było Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Góry.

Dział: Aktualności

Dr Grieger przyjacielem MTK

poniedziałek, 18 grudzień 2017 13:16

Tegorocznym laureatem wyróżnienia nadawanego od kilku lat przez dyrektora Muzeum Twierdzy został obywatel Niemiec dr Ulf Grieger. Dr Grieger jest redaktorem czasopisma Märkische Oderzeitung. Jest to gazeta ukazująca się codziennie na obszarze wschodniej Brandenburgii (teren między Odrą a Berlinem) posiadająca mutacje lokalne m. in. dla Seelow. I to właśnie w tym dodatku ukazują się od wielu lat artykuły dotyczące Kostrzyna, z czego lwią część zajmuje problematyka Starego Miasta i Muzeum Twierdzy Kostrzyn.

Dział: Aktualności

Spotkanie przedświąteczne w MTK

poniedziałek, 18 grudzień 2017 13:14

Od kilku lat w okresie przedświątecznym organizowane jest w Muzeum Twierdzy Kostrzyn spotkanie, które stanowi okazję do podsumowania działalności w mijającym roku. W spotkaniu biorą udział oprócz obecnych i byłych pracowników MTK również zaproszeni goście.

Dział: Aktualności

Ryszard Dubik na gali „Zabytkomanii”

poniedziałek, 18 grudzień 2017 13:12

W dniu 15.12. w kinie „Iluzjon” w Warszawie podczas uroczystej gali został rozstrzygnięty konkurs filmowy ”Zabytkomania 2017” zorganizowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Do konkursu zgłoszono ponad 300 prac, konkurencja była olbrzymia.

Dział: Aktualności

Przekazanie zabytków piwowarstwa

poniedziałek, 18 grudzień 2017 13:11

Jak już wcześniej informowaliśmy przy witnickim browarze powstaje Lubuskie Muzeum Browarnictwa. Jakiś czas temu w Muzeum Twierdzy Kostrzyn pojawiła się delegacja browaru z prezesem Zdzisławem Czyrką na czele. Celem wizyty było zapoznanie się z zasobami znajdującymi się w MTK związanymi z piwowarstwem.

Dział: Aktualności