maj 2016 - Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą

Walne zgromadzenie „Lotur”

wtorek, 31 maj 2016 12:22

30 maja miało miejsce walne zgromadzenie Lubuskiej Organizacji Turystycznej „Lotur”. W spotkaniu zorganizowanym na południowych krańcach województwa lubuskiego w Iłowej koło Żagania Muzeum Twierdzy reprezentowane było przez dyrektora Ryszarda Skałbę, który zaprezentował uczestnikom naszą placówkę, jej działalność i obiekty będące w naszym zarządzie.

Nowa publikacja – historia WOP i SG

wtorek, 31 maj 2016 12:20

W minioną środę 25 maja odbył się w siedzibie MTK wieczór autorski dra Pawła Gondka – autora najnowszej publikacji wydanej przez Muzeum Twierdzy „Na zachodnich rubieżach Polski – historia kostrzyńskiej placówki Wojsk Ochrony Pogranicza / Straży Granicznej”.

"Odkrywca" na kresach zachodnich

poniedziałek, 23 maj 2016 08:48

196 miłośników historii i tropicieli zagadek historycznych z całego kraju (ale również kilku z zagranicy) przybyło w miniony weekend (20-22.05.) do Kostrzyna na organizowaną od 11 lat przez czasopismo "Odkrywca" konferencję naukową. Najmłodszy uczestnik liczył sobie 8, a najstarszy 80 lat!

Filmowa Noc Muzeów w MTK

poniedziałek, 23 maj 2016 08:46

Po raz trzeci Muzeum Twierdzy włączyło się w coraz bardziej popularną akcję "Europejska Noc Muzeów". Tym razem była to Filmowa Noc Muzeów. W sobotę 21.05. br. wieczorem turyści mogli bezpłatnie zwiedzić ekspozycję w Bastionie Filip, a następnie obejrzeć na dużym ekranie siedząc na wygodnych leżakach projekcje filmowe.

VI Colloquia Lubuskie

poniedziałek, 23 maj 2016 08:43

20 maja br. odbyły się VI Colloquia Lubuskie organizowane przez parafię św. Jakuba oraz burmistrza miasta Ośno Lubuskie. Motywem przewodnim były średniowieczne ślady chrześcijaństwa w naszym regionie. Jak co roku nie obyło się bez kostrzyńskich akcentów.

Dział: Aktualności

Pierwsza lekcja w nowej sali

czwartek, 19 maj 2016 13:12

W dniu dzisiejszym, tj. 19.05. br., miała miejsce lekcja muzealna z udziałem młodzieży z drugiej klasy dziennikarstwa kostrzyńskiego liceum ogólnokształcącego, która skorzystała z tej formy zajęć oferowanych przez nasze muzeum. Lekcja prowadzona była przez pracownika MTK Jerzego Dregera i składała się z części gabinetowej, spaceru po Starym Mieście i wizyty w Bastionie Filip.

Muzeum na Kostrzyńskiej Fali

czwartek, 19 maj 2016 13:11

Na zorganizowanej w miniony weekend imprezie pojawiło się wśród stoisk wielu wystawców również stoisko Muzeum Twierdzy Kostrzyn. W ustawionym przez nas namiocie oferowaliśmy do sprzedaży nasze muzealne wydawnictwa oraz pamiątki historyczne, a także bezpłatne materiały reklamowe.

Miasto z rybą w herbie

czwartek, 19 maj 2016 13:09

W ramach zorganizowanej przez miasto imprezy "Kostrzyn na fali" MTK przygotowało wystawę pt. "Miasto z rybą w herbie".

Filmowa Noc Muzeów

wtorek, 10 maj 2016 11:17

Tegoroczna Noc Muzeów w twierdzy Kostrzyn będzie mieć charakter nocy filmowej. Oprócz bezpłatnego zwiedzania Bastionu Filip będzie można obejrzeć plenerowe projekcje filmowe.

Dział: Aktualności

Znany na ogólnopolskim rynku miesięcznik "Odkrywca" organizuje od kilkunastu lat spotkania swoich czytelników (i nie tylko) w formie konferencji popularno-naukowych. Zloty te odbywają się w różnych ciekawych miejscach w Polsce. Tegoroczna XI Konferencja odbędzie się w dniach 20-22 maja w Kostrzynie!