Artykuły filtrowane wg daty: grudzień 2016 - Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą

Przystań prawie gotowa

piątek, 30 grudzień 2016 13:49

Powoli dobiegają końca prace przy budowie długo oczekiwanej przystani przy Bastionie Brandenburgia przeznaczonej dla wodniaków korzystających z wód Odry. Pomosty zostały zamontowane, podesty podejściowe również, do wykonania pozostały już tylko elementy wykończeniowe i oprzyrządowanie.

Dział: Aktualności

Tablica z kościoła w zbiorach Muzeum

piątek, 30 grudzień 2016 13:48

Nasz zbiór pamiątek kamieniarskich związanych z historią miasta sukcesywnie się powiększa. Udało nam się dotychczas pozyskać kilka tablic pamiątkowych, które albo zdezaktualizowały się, albo były reliktami minionej epoki, albo też zostały zamienione na inne, tak, jak to miało miejsce w przypadku naszego nowego nabytku.

Dział: Aktualności

Kolejne znaleziska militarne trafiły do MTK

środa, 21 grudzień 2016 13:11

Okres przedświąteczny i koniec roku nie oznaczają dla nas spokoju. Cały czas jesteśmy zaabsorbowani kolejnymi wydarzeniami i projektami, na które nie było czasu w sezonie turystycznym. Nieustannie wzbogacamy nasze zbiory. Tym razem nagrodzona została nasza bardzo dobra współpraca z 2 Stargardzkim Batalionem Saperów, który w dniu wczorajszym (20.12.) przeprowadzał akcję w Gorzowie.

Dział: Aktualności

Komendant Twierdzy Kostrzyn zaprasza na spacer po terenie Starego Miasta Kostrzyn wszystkich zainteresowanych aktywnym spędzeniem w terenie dwóch noworocznych godzin w ramach relaksu po szampańskiej zabawie sylwestrowej!

Dział: Aktualności

Spotkanie świąteczno- noworoczne w Muzeum

poniedziałek, 19 grudzień 2016 12:41

Od kilku lat Muzeum Twierdzy Kostrzyn organizuje tradycyjne spotkanie świąteczno-noworoczne dla swoich pracowników. Podobnie było w tym roku. Tegoroczne spotkanie w dniu 16.12. br. miało jednakże szczególny charakter. Po raz pierwszy odbyło się ono w sali wykładowej w naszej nowej siedzibie i po raz pierwszy w poszerzonym składzie osobowym.

Dział: Aktualności

Podczas spotkania świąteczno-noworocznego w Muzeum Twierdzy Kostrzyn w dniu 16.12. br. dyrektor placówki Ryszard Skałba przedstawił tegorocznych „Przyjaciół Muzeum”. Przypomnijmy, iż jest to honorowy tytuł nadawany przez MTK osobom (bądź instytucjom), które w bezinteresowny sposób wspomagają Muzeum w jego pracy.

Dział: Aktualności

Nowe wydawnictwo do nabycia w MTK

poniedziałek, 19 grudzień 2016 12:35

Muzeum Twierdzy Kostrzyn wzbogaciło się o nowe wydawnictwo związane z historią naszego miasta i regionu. Jest to „Słownik historyczny Nowej Marchii w średniowieczu” autorstwa prof. Edwarda Rymara. Jest to dwutomowa publikacja wydana przez Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne „Terra Incognita” z Chojny pod redakcją naukową Pawła Migdalskiego.  

Dział: Aktualności

Miejski kalendarz imprez - spotkanie

środa, 14 grudzień 2016 12:02

W dniu 13.12. br. na prośbę Muzeum Twierdzy odbyło się w Urzędzie Miasta spotkanie przedstawicieli kostrzyńskich instytucji kultury dotyczące ustalenia terminów i skoordynowania działań przy organizacji imprez w naszym mieście. Szeroka oferta wydarzeń, jakie oferowane są mieszkańcom Kostrzyna, powodowała w przeszłości kolizję terminów i nakładanie się imprez organizowanych przez KCK, MOSiR, MBP i MTK.

Dział: Aktualności

Berlińscy studenci w MTK

środa, 14 grudzień 2016 12:00

13.12. br. w Muzeum Twierdzy Kostrzyn pojawiła sie trójka studentów berlińskiej uczelni państwowej  Beuth Hochschule für Technik. Jest to uczelnia kształcąca studentów na kierunkach inżynieryjnych. Przybyli do nas studenci wybrali sobie Stare Miasto Kostrzyn za temat pracy licencjackiej, która oczywiście traktować ma nie o historii tego miejsca, ale ma stanowić propozycję zastosowania rozwiązań technicznych służących udostępnieniu kolejnych partii ruin Starego Miasta turystom.

Dział: Aktualności

Nowy pracownik MTK

poniedziałek, 12 grudzień 2016 14:24

Z dniem 12.12.2016 r. pracę w charakterze pracownika gospodarczego Muzeum Twierdzy Kostrzyn podjął pan Ireneusz Nalewajczyk, mieszkaniec Kostrzyna (Szumiłowa), ślusarz z zawodu. Pan Ireneusz od kilku lat współpracuje z MTK, głównie z muzealnym archeologiem (pomoc na wykopach archeologicznych).

Dział: Aktualności
Strona 1 z 2